KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893356
nr 1589 3356
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, "Blommande träd Roslagen". Signerad, daterad 1980, Olja på pannå, bildmått: 60x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x73 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:27:51
8/1 12:25:15
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson